Quotes Collection 1.1.2 - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Next quote
uk: Наступна цитата

en: Loading...
uk: хвилиночку...

en: Error getting quote
uk: Помилка створення цитати

en: Random Quote
uk: Випадкова цитата

en: Title
uk: Заголовок

en: Show author?
uk: Показувати автора?

en: Show source?
uk: Показувати джерело?

en: Ajax refresh feature
uk: Увімкнути оновлення Ajax

en: Manage your collection of quotes at
uk: Перейти к керування цитатами

en: Manage
uk: Керування

en: Nothing added to the database.
uk: Нічего не додано

en: Database table not found
uk: Таблицю не знайдено

en: There was an error in the MySQL query
uk: Помилка у запиті MySQL

en: Quote added
uk: Цитату додано

en: Quote not updated.
uk: Цитату не оновлено

en: Changes saved
uk: Зміни збережені

en: Quote deleted
uk: Цитату видалено

en: The quote cannot be deleted
uk: Цитату не вдалося видалити

en: Add Quote
uk: Додати цитату

en: Save changes
uk: Зберегти

en: Back
uk: Назад

en: The quote
uk: Цитата

en: Author
uk: Автор

en: Source
uk: Джерело

en: Tags
uk: Мітки

en: Visible?
uk: Видна?

en: optional
uk: додатково

en: comma separated
uk: через кому

en: Nothing done!
uk: Нічого не зроблено

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
uk: Видимість обраних цитат змінено на '%s'

en: Quote(s) deleted
uk: Цитату(-и) видалено

en: Edit quote
uk: Редагувати цитату

en: Delete
uk: Видалити

en: Make visible
uk: Показувати

en: Make invisible
uk: Приховати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Are you sure you want to delete this quote?
uk: Ви впевнені, що бажаєте видалити цю цитату?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
uk[0]: У вас %d цитата.
uk[1]: У вас %d цитат.

en: Add new quote
uk: Додати нову цитату

en: Sort by:
uk: Сортувати:

en: Quote
uk: Цитата

en: Date added
uk: Дата додана

en: Date updated
uk: Дата змінена

en: Visibility
uk: Видимість

en: Go
uk: Так

en: Action
uk: Дії

en: No quotes in the database
uk: Немає цитат у базі
