Quotes Collection 1.1.2 - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Next quote
sv: Nästa citat

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Error getting quote
sv: Fel vid citathämtning

en: Random Quote
sv: Slumpat citat

en: none
sv: inga

en: Title
sv: Titel

en: Show author?
sv: Visa författare?

en: Show source?
sv: Visa källa?

en: Ajax refresh feature
sv: Ajax omladdningsfunktion

en: Tags filter
sv: Etikett-filter

en: Comma separated
sv: Kommaseparerad

en: Character limit
sv: Tecken-begränsning

en: Click here
sv: Klicka här

en: to manage your collection of quotes
sv: för att hantera din citatsamling

en: Nothing added to the database.
sv: Inget lagt till databasen.

en: Database table not found
sv: Databastabeller hittades inte

en: There was an error in the MySQL query
sv: Det var ett fel i MySQL frågan

en: Quote added
sv: Citat tillagt

en: Quote not updated.
sv: Citat inte uppdaterat.

en: Changes saved
sv: Uppdateringar sparade

en: Quote deleted
sv: Citat borttaget

en: The quote cannot be deleted
sv: Citatet kan inte tas bort

en: Add Quote
sv: Lägg till citat

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Back
sv: Tillbaks

en: The quote
sv: Citatet

en: Author
sv: Författare

en: Source
sv: Källa

en: Tags
sv: Etiketter

en: Visible?
sv: Visas?

en: optional
sv: valfritt

en: comma separated
sv: kommaseparerad

en: Nothing done!
sv: Inget gjort!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
sv: Visningsstatus för valda citat är '%s'

en: Quote(s) deleted
sv: Citat borttagna

en: Edit quote
sv: Ändra citat

en: Delete
sv: Ta bort

en: Make visible
sv: Gör visningsbar

en: Make invisible
sv: Gör icke visningsbar

en: Edit
sv: Ändra

en: Are you sure you want to delete this quote?
sv: Är du säker på att du vill ta bort detta citat?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
sv[0]: För tillfället har du %d citat.
sv[1]: För tillfället har du %d citat.

en: Add new quote
sv: Lägg till citat

en: Sort by:
sv: Sortera efter:

en: Quote
sv: Citat

en: Date added
sv: Datum tillagt

en: Date updated
sv: Datum uppdaterat

en: Visibility
sv: Visningsläge

en: Go
sv: Utför

en: Action
sv: Handling

en: No quotes in the database
sv: Inga citat i databasen
