Quotes Collection 1.1 - en to sr translation catalogue (47 entries)

en: Next quote
sr: Sledeći citat

en: Loading...
sr: Učitavanje...

en: Error getting quote
sr: Greška  cicata

en: Random Quote
sr: Nasumični citat

en: Title
sr: Naslov

en: Show author?
sr: Prikaži autora

en: Show source?
sr: Prikaži izvor

en: Ajax refresh feature
sr: Funkcija AJAX osvežavanja

en: Manage your collection of quotes at
sr: Upravljajte svojom kolekcijom citata na

en: Manage
sr: Upravljajte

en: Nothing added to the database.
sr: Ništa nije dodano u bazu

en: Database table not found
sr: Tablica u bazi podataka nije pronađena

en: There was an error in the MySQL query
sr: Došlo je do greške u MySQL upitu

en: Quote added
sr: Citat dodan

en: Quote not updated.
sr: Citat nije izmenjen

en: Changes saved
sr: Promene sačuvane

en: Quote deleted
sr: Citat obrisan

en: The quote cannot be deleted
sr: Citat ne može biti obrisan

en: Add Quote
sr: Dodaj citat

en: Save changes
sr: Sačuvaj promene

en: Back
sr: Povratak

en: The quote
sr: Citat

en: Author
sr: Autor

en: Source
sr: Izvor

en: Tags
sr: Oznake

en: Visible?
sr: Vidljiv

en: optional
sr: opcionalni

en: comma separated
sr: odvojen zarezom

en: Nothing done!
sr: Nema promena!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
sr: Status vidljivosti odabranih citata je postavljen na

en: Quote(s) deleted
sr: Citat(i) obrisan(i)

en: Edit quote
sr: Uredi citat

en: Delete
sr: Obriši

en: Make visible
sr: Učini vidljivim

en: Make invisible
sr: Učini nevidljivim

en: Edit
sr: Uredi

en: Are you sure you want to delete this quote?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati ovaj citat

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
sr[0]: Trenutno, imate %d citat.
sr[1]: Trenutno, imate %d citata

en: Add new quote
sr: Dodaj novi citat

en: Sort by:
sr: Sortiraj po:

en: Quote
sr: Citat

en: Date added
sr: Dodano dana

en: Date updated
sr: Izmenjeno dana

en: Visibility
sr: Vidljivost

en: Go
sr: Kreni

en: Action
sr: Radnja

en: No quotes in the database
sr: Nema citata u bazi
