Quotes Collection 1.3 - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Next quote
ru: Следующая цитата

en: Loading...
ru: секундочку...

en: Error getting quote
ru: Ошибка создания цитаты

en: Random Quote
ru: Случайная цитата

en: Title
ru: Заголовок

en: Show author?
ru: Показывать автора?

en: Show source?
ru: Показывать источник?

en: Ajax refresh feature
ru: Включить обновление Ajax

en: Tags filter
ru: Фильтр по меткам

en: Comma separated
ru: через запятую

en: Character limit
ru: Ограничить кол-во знаков до

en: Click here
ru: Перейти

en: to manage your collection of quotes
ru:  к управлению цитатами

en: Nothing added to the database.
ru: Ничего не добавлено

en: Database table not found
ru: Таблица не найдена

en: There was an error in the MySQL query
ru: Ошибка в запросе MySQL

en: Quote added
ru: Цитата добавлена

en: Quote not updated.
ru: Цитата не обновлена

en: Changes saved
ru: Изменения сохранены

en: Quote deleted
ru: Цитата удалена

en: The quote cannot be deleted
ru: Цитату не удалить

en: Add Quote
ru: Добавить цитату

en: Save changes
ru: Сохранить

en: Back
ru: Назад

en: The quote
ru: Цитата

en: Author
ru: Автор

en: Source
ru: Источник

en: Tags
ru: Метки

en: Visible?
ru: Видна?

en: optional
ru: допольнительно

en: comma separated
ru: через запятую

en: Nothing done!
ru: Ничего не сделано

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
ru: Видимость выбранных цитат изменена на '%s'

en: Quote(s) deleted
ru: Цитата(-ы) удалена

en: Edit quote
ru: Править

en: Delete
ru: Удалить

en: Make visible
ru: Показать

en: Make invisible
ru: Скрыть

en: Edit
ru: Править

en: Are you sure you want to delete this quote?
ru: Вы уверены, что хотите удалить эту цитату?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
ru[0]: У вас %d цитата.
ru[1]: У вас %d цитат.

en: Add new quote
ru: Добавить новую цитату

en: Sort by:
ru: Сортировать:

en: Quote
ru: Цитата

en: Date added
ru: Дата добавлена

en: Date updated
ru: Дата изменена

en: Visibility
ru: Видимость

en: Go
ru: Да

en: Action
ru: Действия

en: No quotes in the database
ru: Нет цитат в базе
