Quotes Collection 1.1 - en to hr translation catalogue (52 entries)

en: Next quote
hr: Slijedeći citat

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Error getting quote
hr: Greška  cicata

en: Random Quote
hr: Nasumični citat

en: Title
hr: Naslov

en: Show author?
hr: Prikaži autora

en: Show source?
hr: Prikaži izvor

en: Ajax refresh feature
hr: Funkcija AJAX osvježavanja

en: Manage your collection of quotes at
hr: Upravljajte svojom kolekcijom citata na

en: Manage
hr: Upravljajte

en: Nothing added to the database.
hr: Ništa nije dodano u bazu

en: Database table not found
hr: Tablica u bazi podataka nije pronađena

en: There was an error in the MySQL query
hr: Došlo je do greške u MySQL upitu

en: Quote added
hr: Citat dodan

en: Quote not updated.
hr: Citat nije izmijenjen

en: Changes saved
hr: Promjene saćuvane

en: Quote deleted
hr: Citat obrisan

en: The quote cannot be deleted
hr: Citat ne može biti obrisan

en: Add Quote
hr: Dodaj citat

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Back
hr: Povratak

en: The quote
hr: Citat

en: Author
hr: Autor

en: Source
hr: Izvor

en: Tags
hr: Oznake

en: Visible?
hr: Vidljiv

en: optional
hr: opcionalni

en: comma separated
hr: odvojen zarezom

en: Nothing done!
hr: Nema promjena!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
hr: Status vidljivosti odabranih citata je postavljen na

en: Quote(s) deleted
hr: Citat(i) obrisan(i)

en: Edit quote
hr: Uredi citat

en: Delete
hr: Obriši

en: Make visible
hr: Učini vidljivim

en: Make invisible
hr: Učini ne vidljivim

en: Edit
hr: Uredi

en: Are you sure you want to delete this quote?
hr: Dali ste sigurni da želite obrisati ovaj citat

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
hr[0]: Trenutno, imate %d citat.
hr[1]: Trenutno, imate %d citata

en: Add new quote
hr: Dodaj novi citat

en: Sort by:
hr: Sortiraj po:

en: Quote
hr: Citat

en: Date added
hr: Dodano dana

en: Date updated
hr: Izmijenjeno dana

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Go
hr: Kreni

en: Action
hr: Radnja

en: No quotes in the database
hr: Nema citata u bazi

en: Tags filter
hr: Filter oznaka

en: Comma separated
hr: Odvojeno zarezom

en: Character limit
hr: Ogranicenje znakova

en: Click here
hr: Kliknite ovdje

en: to manage your collection of quotes
hr: kako bi upravljali svojom kolekcijom citata
