quotes collection - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Next quote
fi: Seuraava lainaus

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Error getting quote
fi: Virhe lainauksen lataamisessa

en: Random Quote
fi: Satunnainen lainaus

en: none
fi: ei mitään

en: Title
fi: Otsikko

en: Show author?
fi: Näytä kirjoittaja?

en: Show source?
fi: Näytä lähde?

en: Ajax refresh feature
fi: Ajax-päivitysominaisuus

en: Tags filter
fi: Avainsanasuodatin

en: Comma separated
fi: Erota pilkulla

en: Character limit
fi: Maks. merkkimäärä

en: Click here
fi: Klikkaa tästä

en: to manage your collection of quotes
fi: hallitaksesi lainauskokoelmaasi

en: Nothing added to the database.
fi: Mitään ei lisätty tietokantaan.

en: Database table not found
fi: Tietokannan taulukkoa ei löytynyt

en: There was an error in the MySQL query
fi: MySQL-komennossa oli virhe

en: Quote added
fi: Lainaus lisätty

en: Quote not updated.
fi: Lainausta ei päivitetty

en: Changes saved
fi: Muutokset tallennettu

en: Quote deleted
fi: Lainaus poistettu

en: The quote cannot be deleted
fi: Lainausta ei voi poistaa

en: Add Quote
fi: Lisää lainaus

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Back
fi: Takaisin

en: The quote
fi: Lainaus

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Source
fi: Lähde

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Visible?
fi: Näkyvä?

en: optional
fi: vaihtoehtoinen

en: comma separated
fi: erota pilkulla

en: Nothing done!
fi: Mitää ei tehty!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
fi: Valittujen lainauksien näkyvyys asettu muotoon '%s'

en: Quote(s) deleted
fi: Lainaus/lainaukset poistettu

en: Edit quote
fi: Muokkaa lainausta

en: Delete
fi: Poista

en: Make visible
fi: Aseta näkyväksi

en: Make invisible
fi: Poista näkyvistä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Are you sure you want to delete this quote?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän lainauksen?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
fi[0]: Sinulla on nyt %d lainaus.
fi[1]: Sinulla on nyt %d lainausta.

en: Add new quote
fi: Lisää uusi lainaus

en: Sort by:
fi: Järjestys:

en: Quote
fi: Lainaus

en: Date added
fi: Lisäyspvm

en: Date updated
fi: Päivityspvm

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Go
fi: Järjestä

en: Action
fi: Toiminto

en: No quotes in the database
fi: Tietokannassa ei ole lainauksia
