Quotes Collection 1.1.2 - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Next quote
da: Næste citat

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Error getting quote
da: Der opstod en fejl ved indlæsning af citat

en: Random Quote
da: Tilfældigt Citat

en: Title
da: Titel

en: Show author?
da: Vis ophavsmand?

en: Show source?
da: Vis kilde?

en: Ajax refresh feature
da: Ajax baseret genopfrisk

en: Manage your collection of quotes at
da: Håndter din citatsamling her

en: Manage
da: Håndter

en: Nothing added to the database.
da: Der blev ikke tilføjet noget til databasen.

en: Database table not found
da: Databasetabellen blev ikke fundet

en: There was an error in the MySQL query
da: Der er opstået en fejl i MySQL forespørgslen

en: Quote added
da: Citat tilføjet

en: Quote not updated.
da: Citatet er ikke blevet opdateret.

en: Changes saved
da: Dine ændringer er blevet gemt

en: Quote deleted
da: Citatet er blevet slettet

en: The quote cannot be deleted
da: Citatet kan ikke slettes

en: Add Quote
da: Tilføj citat

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Back
da: Tilbage

en: The quote
da: Citat

en: Author
da: Ophavsmand

en: Source
da: Kilde

en: Visible?
da: Synlig?

en: optional
da: valgfri

en: comma separated
da: komma-separeret

en: Nothing done!
da: Ingen ændringer foretaget!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
da: Synlighedsstatus for de valgte citater er indstillet til '%s'

en: Quote(s) deleted
da: Citat(er) slettet

en: Edit quote
da: Rediger citat

en: Delete
da: Slet

en: Make visible
da: Gør synlig

en: Make invisible
da: Gør usynlig

en: Edit
da: Rediger

en: Are you sure you want to delete this quote?
da: Er du sikker på at du vil slette dette citat?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
da[0]: Databasen indeholder %d citat.
da[1]: Databasen indeholder %d citater.

en: Add new quote
da: Tilføj et nyt citat

en: Sort by:
da: Sorter efter:

en: Quote
da: Citat

en: Date added
da: Tilføjelsesdato

en: Date updated
da: Opdateringsdato

en: Visibility
da: Synlighed

en: Go
da: Anvend

en: Action
da: Handling

en: No quotes in the database
da: Der er ingen citater i databasen
