Quotes Collection 1.1.2 - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Next quote
cs: Další citát

en: Loading...
cs: Načítám...

en: Error getting quote
cs: Chyba načítání citátu

en: Random Quote
cs: Náhodný citát

en: Title
cs: Titulek

en: Show author?
cs: Ukazovat autora?

en: Show source?
cs: Ukazovat zdroj?

en: Ajax refresh feature
cs: vlastnost načítání Ajax

en: Manage your collection of quotes at
cs: Spravovat sbírku citátů v

en: Manage
cs: Spravovat

en: Nothing added to the database.
cs: Do databáze nebylo nic přidáno.

en: Database table not found
cs: Tabulka databáze nebyla nalezena

en: There was an error in the MySQL query
cs: V MySQL dotazu byla chyba

en: Quote added
cs: Citát byl přidán

en: Quote not updated.
cs: Citát nebyl opraven.

en: Changes saved
cs: Změny byly uloženy

en: Quote deleted
cs: Citát byl smazán

en: The quote cannot be deleted
cs: Citát nemůže být smazán

en: Add Quote
cs: Vložit citát

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Back
cs: Zpět

en: The quote
cs: Citát

en: Author
cs: Autor

en: Source
cs: Zdroj

en: Tags
cs: Štítky

en: Visible?
cs: Viditelný?

en: optional
cs: volitelně

en: comma separated
cs: oddělené čárkou

en: Nothing done!
cs: Nic nebylo provedeno!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
cs: Stav viditelnosti vybraných citátů je nastaven  na '%s'

en: Quote(s) deleted
cs: Citát(y) smazán(y)

en: Edit quote
cs: Edituj citát

en: Delete
cs: Smazat

en: Make visible
cs: Viditelný

en: Make invisible
cs: Neviditelný

en: Edit
cs: Editace

en: Are you sure you want to delete this quote?
cs: Opravdu chcete smazat tento citát?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
cs[0]: Aktuálně máš %d citát.
cs[1]: Aktuálně máš %d citátů.

en: Add new quote
cs: Vložit nový citát

en: Sort by:
cs: Třídit podle:

en: Quote
cs: Citát

en: Date added
cs: Datum vložení

en: Date updated
cs: Datum aktualizace

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Go
cs: Jdi

en: Action
cs: Akce

en: No quotes in the database
cs: V databázi nejsou citáty
