Quotes Collection 1.1 - en to bs translation catalogue (47 entries)

en: Next quote
bs: Slijedeći citat

en: Loading...
bs: Učitavanje...

en: Error getting quote
bs: Greška  citata

en: Random Quote
bs: Nasumični citat

en: Title
bs: Naslov

en: Show author?
bs: Prikaži autora

en: Show source?
bs: Prikaži izvor

en: Ajax refresh feature
bs: Funkcija AJAX osvježavanja

en: Manage your collection of quotes at
bs: Upravljajte svojom kolekcijom citata na

en: Manage
bs: Upravljajte

en: Nothing added to the database.
bs: Ništa nije dodato u bazu

en: Database table not found
bs: Tablica u bazi podataka nije pronađena

en: There was an error in the MySQL query
bs: Došlo je do greške u MySQL upitu

en: Quote added
bs: Citat dodat

en: Quote not updated.
bs: Citat nije izmijenjen

en: Changes saved
bs: Promjene sačuvane

en: Quote deleted
bs: Citat obrisan

en: The quote cannot be deleted
bs: Citat ne može biti obrisan

en: Add Quote
bs: Dodaj citat

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: Back
bs: Povratak

en: The quote
bs: Citat

en: Author
bs: Autor

en: Source
bs: Izvor

en: Tags
bs: Oznake

en: Visible?
bs: Vidljiv

en: optional
bs: opcionalni

en: comma separated
bs: odvojen zarezom

en: Nothing done!
bs: Nema promjena!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
bs: Status vidljivosti odabranih citata je postavljen na

en: Quote(s) deleted
bs: Citat(i) obrisan(i)

en: Edit quote
bs: Uredi citat

en: Delete
bs: Obriši

en: Make visible
bs: Učini vidljivim

en: Make invisible
bs: Učini nevidljivim

en: Edit
bs: Uredi

en: Are you sure you want to delete this quote?
bs: Da li ste sigurni da želite obrisati ovaj citat

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
bs[0]: Trenutno, imate %d citat.
bs[1]: Trenutno, imate %d citata

en: Add new quote
bs: Dodaj novi citat

en: Sort by:
bs: Sortiraj po:

en: Quote
bs: Citat

en: Date added
bs: Dodano dana

en: Date updated
bs: Izmijenjeno dana

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Go
bs: Kreni

en: Action
bs: Radnja

en: No quotes in the database
bs: Nema citata u bazi
