Quotes Collection 1.1 - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Next quote
ar: التالي

en: Loading...
ar: تحميل ...

en: Error getting quote
ar: حدث خطأ

en: Random Quote
ar: مقولة عشوائية

en: Title
ar: العنوان

en: Show author?
ar: إظهار الكاتب؟

en: Show source?
ar: إظهار المصدر؟

en: Ajax refresh feature
ar: التحديث بتقنية الأجاكس

en: Manage your collection of quotes at
ar: تحكم في مجموعة مقولاتك

en: Manage
ar: التحكم

en: Nothing added to the database.
ar: لم يضف شيء لقاعدة البيانات.

en: Database table not found
ar: جدول الإضافة غير موجود في قاعدة البيانات

en: There was an error in the MySQL query
ar: هناك خطا في قاعدة البيانات

en: Quote added
ar: تمت الإضافة

en: Quote not updated.
ar: لم يتم التحديث

en: Changes saved
ar: تم الحفظ

en: Quote deleted
ar: تم الحذف

en: The quote cannot be deleted
ar: لا يمكن حذف المقولة

en: Add Quote
ar: إضافة مقولة

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Back
ar: للخلف

en: The quote
ar: المقولة

en: Author
ar: الكاتب (القائل)

en: Source
ar: المصدر

en: Tags
ar: التاق (الكلمات المفتاحية)

en: Visible?
ar: ظاهر؟

en: optional
ar: اختياري

en: comma separated
ar: افصل باستخدام الفاصلة

en: Nothing done!
ar: لم يتم عمل شيء

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
ar: تم وضع قيم الإظهار/الإخفاء للمقولة المحددة لـ %s

en: Quote(s) deleted
ar: تم الحذف

en: Edit quote
ar: تحرير المقولة

en: Delete
ar: حذف

en: Make visible
ar: اجعله ظاهرا

en: Make invisible
ar: اجعله مخفيا

en: Edit
ar: تحرير

en: Are you sure you want to delete this quote?
ar: هل أنت متأكد من حذف هذه المقولة؟

en: Add new quote
ar: أضف مقولة جديدة

en: Sort by:
ar: رتب بواسطة:

en: Quote
ar: المقولة

en: Date added
ar: تاريخ الإضافة

en: Date updated
ar: تاريخ التحديث

en: Visibility
ar: الظهور

en: Go
ar: اذهب

en: Action
ar: الإجراء

en: No quotes in the database
ar: لا يوجد مقولات في قاعدة البيانات
